Urodziny najchętniej obchodzą dzieci. Im jest się młodszym, tym milej przeżywa się te chwile. Rodzic nie tyle, że nie powinien zapominać o rocznicy urodzin swojego dziecka, ile powinien postarać się wymyślić niespodziankę, która sprawi dziecku szczególną przyjemność. Ale to zawsze jest problem. Niby możliwości na uczczenie urodzin jest dużo, ale dylematem może okazać się wybranie tej najlepszej opcji.

Tylko z dzieckiem

Decyzję o zaplanowaniu urodzin należy rozpocząć od odpowiedzi na pytanie: czy ma być to czas spędzony tylko z dzieckiem, czy przyjęcie urodzinowe, na które będzie ono mogło zaprosić przyjaciół. Jeśli wybierzemy pierwszy wariant na urodziny pomysł wyboru sposobu jego realizacji musi być dostosowany do zainteresowań dziecka. Jednocześnie należy pomyśleć o spędzeniu urodzinowego dnia w miejscu, gdzie jeszcze nasze dziecko nie było. Wtedy będzie zainteresowane i będzie czuło się wyjątkowo. Bo o to właśnie chodzi – o wyjątkowość tego dnia. Ważny tu będzie element zaskoczenia w postaci, np. prezentu, który damy dziecku w jakimś wyjątkowym miejscu, gdzie nie będzie się go zupełnie spodziewało. Np. jeśli nasze dziecko lub pływać to zamiast na ten basen co zawsze, zabierzmy je np. do aquaparku a dodatkowo dajmy także dziecku jakąś zabawkę czy gadżet, o którym marzyło. Wtedy na pewno zapamięta ten dzień na dłużej.

Przyjęcie z przyjaciółmi

Jeśli wybierzemy natomiast zorganizowanie przyjęcia urodzinowego, ważne jest abyśmy wzięli pod uwagę sugestię dziecka, gdzie chciałoby, aby to przyjęcie się odbyło. Można także podpowiedzieć kilka ciekawych miejsc pokazać ich zdjęcia w internecie lub ulotki i pozwolić, by dziecko samo zdecydowało. Wolną rękę należy także zostawić dziecku przy wyborze listy gości – jeśli jest nieco młodsze, można mu w tym pomóc. I znów, pamiętając, że jest to wyjątkowy dzień postarać się, aby przyjęcie odbyło się w miejscu oryginalnym tam, gdzie przyjaciele naszego dziecka nie mieli urodzin. Jeśli ma to być impreza w pomieszczeniu to zamiast sali zabaw można wybrać na przykład park trampolin, natomiast w przypadku przyjęcia na świeżym powietrzu może być to jakieś miłe miejsce nad jeziorem, gdzie jednocześnie jest park linowy dla dzieci.

Przede wszystkim należy kierować się zasadą, że ma być to dzień wyjątkowy i taki, aby nasze dziecko zapamiętało je miło na długo. A więc czy to będzie spędzenie czasu z dzieckiem, czy przyjęcie urodzinowe, nie ma to już większego znaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

39 − 29 =