Hamak pozwoli zrelaksować się i odpocząć, a jednocześnie stworzy przytulną aranżację balkonu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów hamaków, wśród których znajdą się i takie, które komfortowo można umieścić nawet na niewielkiej przestrzeni. Do najpopularniejszych z nich, należą: krzesła brazylijskie, worki czy nieco większe kokony.

Hamak na balkonie – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Hamak na balkonie idealnie sprawdzi się w ciepłe dni, zapewniając miejsce do relaksu i odpoczynku na świeżym powietrzu. Wygodny dodatek to jednocześnie modny element aranżacji balkonu, który stworzy na nim przytulny klimat. Licznych ciekawostek dotyczących sposobów na urządzenie domowego tarasu można dowiedzieć się z portalu: czasnawnetrze.pl.

 

Wybierając hamak na balkon, należy kierować się, przede wszystkim, wygodą użytkowania, na którą składa się np.: materiał czy konstrukcja, jak i możliwościami przestrzennymi. Im hamak będzie dłuższy, tym będzie się na nim wygodniej leżało, jednak zajmie on tym samym więcej miejsca na tarasie.

Hamak na mały balkon

  • Krzesło brazylijskie

 

Fotel hamakowy, inaczej krzesło brazylijskie, to mniejsza wersja klasycznego hamaka, który idealnie sprawdzi się na małym balkonie. Produkt montuje się na specjalnej poprzeczce (zazwyczaj dołączonej do zestawu), którą umieszcza się do haka sufitowego. Na krześle brazylijskim można wygodnie siedzieć bądź przyjąć pozycję półleżącą. Pionowe hamaki zwykle wykonywane są z bawełny, dlatego, aby uniknąć ich butwienia, lepiej umieszczać je w miejscach zadaszonych.

 

  • Hamak – worek

 

Nieco inną wersją klasycznego hamaka brazylijskiego jest hamak worek, który przypomina nieco tipi, czyli indiański namiot. Model świetnie sprawdzi się dla dzieci, spełniając jednocześnie zarówno funkcję siedziska, jak i wygodnej huśtawki. Hamak również mocuje się do sufitu. Doskonale sprawdzi się jako aranżacja małego balkonu, jak i element dziecięcego pokoju.

Hamak na duży balkon

  • Poziomy hamak wolnostojący

 

Na dużym balkonie sprawdzi się poziomy hamak wolnostojący. Produkt posiada dwa stabilne punkty podparcia, do których przymocowany jest materiał. Hamak wolnostojący świetnie sprawdzi się do opalania, należy jednak pamiętać, że aby wygodnie z niego korzystać, potrzeba przynajmniej 4-6 metrów wolnej przestrzeni na balkonie.

 

  • Wiszący hamak kokon

 

Hamaki kokony przymocowuje się do ścian bądź sufitu, umieszczając w nim wcześniej specjalne haki. Hamak to wygodne miejsce do spania, gdyż łatwiej utrzymać w nim równowagę, w porównaniu z modelem wolnostojącym. Na rynku dostępne są modele z materiału, który imituje bawełnę, dzięki czemu są one odporne na warunki atmosferyczne i nie trzeba ich chować przed deszczem.

 

  • Hamak wiszący fotel

 

Na większy balkon świetnie sprawdzi się również wiszący hamak w kształcie kuli, umieszczony na specjalnym masywnym stelażu. Produkt jest nie tylko wygodnym bujającym się siedziskiem, ale również posiada oryginalny design, tworząc na balkonie wyjątkowy klimat. Do jego wnętrza można dodatkowo dodać stylowe poduszki czy ulubiony miękki koc.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 7 = 1