GoPro to kamera sportowa z funkcją robienia zdjęć, którą najczęściej wykorzystuje się do nagrywania aktywności podczas wykonywania sportów ekstremalnych. Niewielkie urządzenie można zamocować np. na głowie i filmować ujęcia ze skoków spadochronowych, jazdy na motorze, nartach, snowboardzie czy pływania na desce windsurfingowej. Kamera jest odporna na niskie i wysokie temperatury. Za pomocą specjalnej obudowa wodoszczelnej kamera umożliwia także nagrywanie filmów pod wodą. Posiadacze GoPro mogą zakupić dodatkowe akcesoria do kamer sportowych, jak uchwyty na kask, opaski na głowę i ręce czy stabilizatory obrazu.

Urządzeniem można sterować ręcznie, za pomocą pilota lub aplikacji na smartfonie. Funkcja WiFi w kamerze umożliwia podgląd nagrywanego obrazu bezpośrednio na ekranie telefonu komórkowego lub tabletu.

Jaka karta do GoPro?

Karty pamięci microSD do kamer GoPro dostępne są o pojemności 8, 16, 32, 64 a nawet 128 GB. Nośniki różnią się od siebie parametrami odczytu danych oraz prędkości zapisu. Kamery sportowe wymagają kart klasy 10. Nagrywanie w wysokich rozdzielczościach, jak k4, czyli UHD (Ultra High Definition) lub FullHD wymaga wysokiej prędkości zapisu, aby obraz był płynny. Karta 64 GB pamięci i prędkości zapisu 90 MB/s będzie wystarczająca na zapis w formacie 4k i długi czas nagrywania.

Jaki dron do GoPro?

Dron z kamerą GoPro umożliwia nagrywanie filmów i robienie zdjęć z lotu ptaka. Urządzenie wykorzystywane jest do nagrywania ujęć reklamowych, pamiątek z wesela czy wakacji. Drony stosuje się także do penetrowania miejsc trudno dostępnych i np. szacowania strat po klęsce żywiołowej, monitorowania upraw czy linii energetycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + = 11