Fakt, iż żyjemy w dobie Internetu nie budzi już żadnych wątpliwości. W Internecie robimy zakupy, zarabiamy, poznajemy miłości życia, a także realizujemy się w różnego rodzaju pasjach. Nie ma już osób, które nie korzystałyby choć raz w życiu z sieci internetowej, a jej zasoby stały się już codziennością. Komunikatory internetowe zaczynają powoli wypierać sieci komórkowe, a jak jest z SMSami? Czy korzystamy z nich jeszcze, a może już dawno odeszły w zapomnienie?

Duch młodości

Dzieci, młodzież a nawet dorośli młodzi ludzie wychowali się w czasach, w których Internet jest czymś powszechnym. I właśnie Ci młodzi ludzie zdecydowanie częściej komunikują się za pomocą komunikatorów internetowych, niźli poprzez SMSy. Jest to po prostu wygodniejsza opcja. Większość komunikatorów informuje osobę wysyłającą wiadomość czy została ona odczytana przez odbiorcę oraz kiedy ostatnio dany użytkownik korzystał z aplikacji. SMSy nie dają takich możliwości.
Tradycja to jednak tradycja

Starsi użytkownicy Internetu i sieci komórkowych decydują się jednak częściej na SMSy.

Za pomocą SMSów są wysyłane również różnego rodzaju powiadomienia oraz zagrożenia pogodowe. W wiadomościach SMS otrzymujemy również informacje od swoich pracodawców, gdyż numer telefonu jest podstawą w poszukiwaniach pracy, a nickiem internetowym dzielimy się dopiero później, przy rozluźnieniu relacji.
SMSy zyskują swoją przewagę również w chwilach, gdy dostęp do Internetu jest ograniczony. Do wysłania wiadomości SMS wystarczy tylko telefon z doładowanym kontem oraz zasięg danej sieci. Nie wszyscy decydują się na comiesięczny wykup pakietu Internetowego, a sieć WiFi nie jest dostępna w każdym miejscu na świecie, przez co wyparcie SMSów przez komunikatory internetowe jest jeszcze ciągle mocno ograniczone.
Podsumowując, można stwierdzić, że minie jeszcze trochę czasu zanim Internet całkowicie wyprze SMSy. Komunikatory internetowe są bardzo przydatne ale w dalszym ciągu w sytuacjach oficjalnych preferowane jest korzystanie z telefonu. Internet to jeszcze ciągle domena młodych ludzi. Starsi zdecydowanie stawiają na telefony, a wiadomości SMS to i tak spora rewolucja w ich życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

51 + = 56