Choć zasada dobrego wychowania stanowi, żeby nie oceniać ludzi po wyglądzie, to i tak zdecydowana większość z nas to robi. Dotyczy to zwłaszcza osób obserwowanych gdzieś na mieście, zza szyby kawiarni, spotykanych na ulicy, z którymi się nie znamy i których nie poznamy – obcych, przypadkowych przechodniów. Lubimy też oceniać wygląd tych, których z różnych powodów nie lubimy.

Na szybko i na każdą okazję

 

Panowie zwykle zwracają uwagę na biust i pośladki. Panie patrzą przede wszystkim na paznokcie (dłonie) i włosy – nie tylko pod kątem ich prezencji (połysk, brak rozdwojonych końcówek, kolor), ale też uczesania. W takim razie jak upiąć włosy, by nie narazić się na nieprzychylne komentarze na otwartej imprezie albo gdzieś w miejscu publicznym?

Można postawić na sprawdzone fryzury. Należą do nich: romantyczny kok, perfekcyjny kucyk, seksowne upięcie. By uczesać się w taki sposób, poza odrobiną chęci będziemy potrzebować: dobrej gumki, kilku wsuwek, lakieru i grzebienia. Ewentualnie przyda się też szczotka.

Prosty kok sprawdza się wtedy, gdy brakuje nam czasu na szykowanie się i układanie fryzury. Musimy wyjść z domu za pięć minut. Co wtedy?

Rozczesujemy włosy. Następnie zbieramy je z tyłu głowy i związujemy gumką. W drugim kroku luzujemy gumkę tak, żeby nie znajdowała się zbyt blisko głowy. Krok numer 3 to podział włosów znajdujących się za gumką na dwa strumienie. Później przekładamy włosy przez dziurę w kierunku z dołu ku górze i przeciągamy do końca. Teraz trzeba docisnąć gumkę do głowy i podwinąć włosy, a końcówki ukryć pod gumką. Żeby włosy nie wystawały spod koka, trzeba ich końcówki upiąć wsuwkami. Pozostało jeszcze utrwalenie fryzury, co osiągniemy, spryskując ją delikatnie lakierem.

Seksowne upięcie przyciąga męskie spojrzenia. Doskonale potwierdza do przykład Brigitte Bardott. Objętość ma więc znaczenie. Taka fryzura świetnie sprawdza się na oficjalnych i kameralnych spotkaniach, czyli uroczystościach firmowych i rodzinnych, wystąpieniach, a nawet randkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 48 = 57