Niemal każdy z nas przynajmniej raz natknął się na różnorodne oznaczenia na lodówkach. Nie każdy jednak wie, co ona tak naprawdę oznaczają. A to nic innego, jak tak zwana klasa energetyczna lodówki. Co to takiego?

Czym jest klasa energetyczna lodówki?

Klasa energetyczna lodówki, widniejąca zwykle na etykiecie sprzętu w formie kolorowych pasków, to nic innego, jak oznaczenie, określające stopień energooszczędności danego modelu. W sprzedaży znajdziemy zarówno modele o wysokiej klasie energetycznej – do nich zaliczamy A+++, A++, A+ i A oraz B, C, D, E, F, G. Najczęściej spotykana klasyfikacja obejmuje modele od A do D, jednak czasami kupujący mogą się także jeszcze natknąć na egzemplarze z etykietą E, F lub G. Na szczęście w obliczu regulacji i przepisów prawnych, związanych z ochroną środowiska, są one widziane coraz rzadziej. Jeżeli chodzi o ceny, to lodówki o najwyższej klasie energetycznej, są najdroższe.

Nasuwa się pytanie: czy warto w nie inwestować? Zdecydowanie tak. Zarówno w trosce o nasze rachunki, jak i o środowisko. Naturalnie, nie należy popadać w przesadę i wybrać taki model, który będzie miał zarówno, jak najwyższą klasę energetyczną, a jednocześnie rozsądną cenę, zaproponowaną przez producenta. Na szczęście wybór tego typu urządzeń AGD jest naprawdę szeroki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

95 − 91 =