Pianino jako instrument koncertowy

Koncerty muzyki poważnej w Warszawie odbywają się cyklicznie w kilku miejscach. Można ich posłuchać w Filharmonii Narodowej, Łazienkach Królewskich, a nawet Muzeum Fryderyka Chopina. Często zdarza się, że wstęp na tego rodzaju eventy jest bezpłatny.

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich

Cykliczne koncerty grane przez światowej sławy pianistów na świeżym powietrzu pod pomnikiem Fryderyka Chopina to chluba Łazienek Królewskich. Sezon na nie rozpoczyna się w maju i trwa do końca września. Recitale odbywają się co niedzielę o godzinie 12:00 i 16:00. Muzyki można posłuchać w pięknym otoczeniu ogrodu modernistycznego. Najlepiej przynieść ze sobą koc i przybyć na miejsce z lekkim wyprzedzeniem, ponieważ koncerty cieszą się ogromną popularnością. Wstęp na nie jest oczywiście bezpłatny.

Jan Ignacy Paderewski to drugi wielki kompozytor, którego nazwisko jest związane z Łazienkami. Co roku w listopadzie odbywa się tutaj Międzynarodowy festiwal JI Paderewskiego, podczas którego ogrody wypełnia znakomita muzyka klasyczna, odbywają się liczne warsztaty oraz pokazy filmów. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

W czasie festiwalu warto pospacerować po alejkach Łazienek, zobaczyć Pałac na wodzie, Amfiteatr, Chiński pawilon czy Podchorążówkę, w której znajduje się salon pamiątek związanych z artystą.

Koncerty muzyki klasycznej w Filharmonii Narodowej

Filharmonia Narodowa to oczywista destynacja dla każdego melomana. Warto być na bieżąco z repertuarem, ponieważ cyklicznie odbywają się tu koncerty kameralne i symfoniczne pod batutą znakomitych dyrygentów.

Koncerty w Muzeum Fryderyka Chopina

Muzeum Fryderyka Chopina to miejsce, w którym realizowanych jest wiele muzycznych projektów związanych z twórczością wielkiego kompozytora, m. in. są to grane od stycznia do lipca koncerty w ramach konkursu: Młode Talenty. Każdego tygodnia we czwartek o godzinie 18:30 rozpoczyna się recital innego młodego pianisty, wstęp jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Muzyka Chopina – codziennie

Krakowskie Przedmieście 62 to miejsce, w którym grywał młody Fryderyk Chopin, to też lokalizacja, w której codziennie o godzinie 19:00 odbywa się koncert muzyki fortepianowej na żywo w ramach wydarzenia Chopin Point. Ponadto w Warszawie każdego dnia można posłuchać koncertu muzyki Chopina w Starej Galerii ZPAF na Placu Zamkowym 8 o godz. 18:00 oraz w Salonie Chopina przy ul. Smolnej 14/6, o godz. 19:30.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

79 + = 82