Część wiedzy dość szybko się dezaktualizuje. Technologia ciągle się rozwija, co sprawia, że co jakiś czas powstają rozwiązania, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Świetnym przykładem jest komputer, który dla ludzi starszych to nadal novum.

Umiejętności przydatne w każdym wieku

 

Komputer używany jest praktycznie w każdej branży i na wielu stanowiskach. Na jego obsłudze musi się znać nawet pani w recepcji przychodni. Sprzęt ten pomaga zorganizować i usprawnić pracę, dlatego jest wdrażany w kolejnych zakładach pracy.

Lecz znajomość komputera przydaje się również w życiu prywatnym. Dzięki niemu dziadkowie mogą komunikować się z wnukami. Dla części seniorów to najważniejsza motywacja, aby zapisać się na kurs obsługi komputera.

Na takich zajęciach uczestnicy uczą się obcować z maszyną, poznają jej możliwości oraz sposoby korzystania z nich. Poruszana jest kwestia edytora tekstów, internetu, poczty elektronicznej, czyli absolutnych podstaw, jeśli chodzi o komputer.

Kurs komputerowy dla seniorów może też dotyczyć obsługi prostych programów do obróbki grafiki. Wbrew pozorom to też się przydaje. Seniorzy to ludzie, którzy mają sporo wolnego czasu. Spędzają go na podróżach, w trakcie których robią zdjęcia. Umiejętność ich kopiowania i wysyłania przez internet na pewno się emerytom przyda.

Wybierając kurs, należy zachować ostrożność. Nie wszyscy organizatorzy są rzetelni. Część postępuje nieuczciwie, co może narazić kursantów na szkody materialne. By ich uniknąć, powinni oni zwracać uwagę na to, czy organizator zajęć posiada certyfikat rzetelności. Co to takiego? O tym można się dowiedzieć na forum certyfikatu Rzetelna Firma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

34 + = 44