W Polsce istnieje wiele dużych zakładów pracy. Są one głównymi pracodawcami i zatrudniają setki tysięcy osób. Praca w takich miejscach jest głównie monotonna, ale posiada też wiele plusów w postaci stabilizacji zawodowej czy zarobków. W dalszej części artykuły przedstawiamy największe firmy w Polsce oraz opisujemy dwie — przedstawiając warunki pracy i zatrudnienia.

 

Rodzime największe spółki, które zatrudniają na więcej pracowników to Poczta Polska, Bank PKO, PGNiG, PZU. Do zagranicznych i prywatnych zaliczają się Orange, Amazon, NC+, T-mobile czy Fiat. Niezależnie od statusu firmy zatrudniają kilka lub kilkanaście tysięcy pracowników. Można się do nich łatwo dostać i utrzymać pracę. Awanse i płacą są różne w zależności od firmy i polityki tam stosowanej, Niektóre uznają tylko awanse wewnętrzne, inne zatrudniają na wyższe stanowisk specjalistów z zewnątrz. Najwięksi pracodawcy w Polsce oferują też bogate pakiety socjalne w postaci dodatków do wypłaty, premii, prywatnych ubezpieczeń czy nagród.

 

Amazon w Polsce

 

Amazon posiada cztery centra logistyczne w kraju. Mieszczą się one w We Wrocławiu, Szczecinie, Poznaniu i Sosnowcu. Główny typ pracy, który jest wykonywany w tej firmie to zbieranie zamówień na magazynie, pakowanie towaru i dostarczanie ich do samochodów. Duża rotacja i ilość stanowisk pozwala na szybki awans na kierownika działu lub przejście do biur. Praca odbywa się w systemie 10 cio godzinnym. W tygodniu pracuje się jedynie cztery dni, a trzy ma się wolne. Zakłady funkcjonują w trybie ciągłym, co oznacza również nocne dyżury.

 

NC+

 

To firma zatrudniająca wiele osób na wielu stanowiskach. Ich centrale zlokalizowane są w Warszawie, Krakowie i Katowicach. Warunki w firmie prześledzimy na przykładzie telemarketerów, których jest zdecydowanie najwięcej. Biura, w których pracują pracownicy NC+ mają wysoki standard i ergonomię. Oprócz dobrych warunków podstawowych w budynkach znajdują się dobrze wyposażone kuchnie czy pomieszczenia do odpoczynku — można tam znaleźć np. konsole do gier i odprężyć się w czasie przerwy. Sama praca polega na oferowaniu usług klientom telefonicznie. Torebki znajdują się na poziomie wyższym od minimalnej pensji, a ich górna granica nie jest określona z powodu licznych premii.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

84 − 77 =