Szybki rozwój technologiczny powoduje systematyczne powstawanie nowych branż i zawodów. To właśnie za jego przyczyną powstają też nowe miejsca pracy i możliwości. Najlepszym przykładem jest handel internetowy, który zapewnia wielomiliardowy rynek i wiele firm, którym trzeba dostarczać rozwiązań i usług, których nie było do tej pory. Jakie zatem są to zawody ? Czy jest możliwość zaistnienia w nich ? O tym wszystkim w dalszej części artykułu.

 

Pozycjoner

 

Pierwszym zawodem, który powstał w przeciągu ostatnich lat — jest pozycjoner. To osoba zajmująca się działaniami na rzecz lepszego wyszukiwania stron przez wyszukiwarki oraz dbania, aby te strony były jak najwyżej w hierarchii. Ponad 90% użytkowników Google wchodzi na witryny, które znajdują się na pierwszej stronie wyszukiwania. Czasem utknięcie na piątej lub szóstej stronie skutecznie przekreśla szanse na napływ nowych klientów. Stąd też wziął się ten zawód.

 

Gracz

 

Granie w gry wszyscy utożsamiają z rozrywką i relaksem lub zabaw dla dzieci. Zupełnie niesłusznie. W ciągu ostatnich lat powstał wielki — liczony już w miliardach dolarów rynek gier i graczy, na którym istnieje profesjonalne, firmy, zespoły czy sklepy. Organizowane konkursy przyciągają dziesiątki tysięcy fanów, a sami gracze osiągają sławę porównywalną do piosenkarzy czy piłkarzy. Profesjonalny gracz zarabiać może nawet kilkadziesiąt tysięcy dolarów miesięcznie nie licząc umów reklamowych. Aby być profesjonalistą w tej dziedzinie, trzeba poświęcić znacznie więcej niż osiem godzin pracy dziennie. Aby takie osoby mogły trenować, sponsorzy za reklamę na koszulce wypłacają comiesięczne pensje na utrzymanie.

 

Operator drona

 

Wraz z pojawieniem się tych latających statków powietrznych pojawiła się możliwość nagrywania z powietrza lub transmitowana wydarzeń sportowych za pomocą dronów. Coraz większe i bardziej profesjonalne konstrukcje wymagają już wiedzy i pewnych uprawnień do kierowania. Operator dronów musi zdać odpowiednie egzaminy, a place w tym zawodzie są bardzo wysokie.

 

Jak w przypadku każdej nowej, branży, gałęzi, zawodzie tak i w tych profesjach można wiele ugrać. Nowopowstałe zawody powodują, że jest na nie duży popyt, a nie ma specjalistów. Idąc tym tropem, można w łatwy sposób zrobić karierę w tych branżach, dopóki nie są one przepełnione. Warto więc zatem zastanowić się nad tak oryginalnym zawodem, jak gracz czy pozycjoner, bo można wiele na tym skorzystać.

Zobacz czemu młodzi przeprowadzają się do warszawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

84 + = 93