W dzisiejszych czasach chyba każdy z nas ma telefon komórkowy. Nie jest to jednak wcale takie proste, kiedy z pośród wielu modeli mamy wybrać ten jeden. Staramy się, żeby miał on najlepsze parametry oraz był wytrzymały, a także bardzo ładnie się prezentował. Decydując się na zakup nowego telefonu, jeśli sobie już jakiś upatrzymy, musimy być bardzo ostrożni przy podpisywaniu umowy, żeby nikt nas nie oszukał. Na co więc w szczególności powinniśmy zwrócić uwagę przy podpisaniu umowy z operatorem telefonicznych?

Podstawowe rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy podpisaniu umowy z operatorem telefonicznym

1. Bardzo ważną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę podpisując umowę jest okres na który ta umowa jest zawarta. Istotne jest, aby był to taki sam okres jaki wcześniej ustaliliśmy z operatorem.
2. Następną rzeczą, którą należy ustalić to koszt miesięcznej raty za telefon oraz abonament jaki będziemy płacić przez cały czas obowiązywania umowy oraz dowiedzieć się dokładnie czy oprócz tego będą jakieś dodatkowe koszty do uiszczenia, jeśli tak to jakie, kiedy i za co dokładnie.
3. Kolejną sprawą, o którą trzeba się również dopytać to wszelkie dodatkowe usługi korzystania z telefonu. Warto jest się dokładnie dowiedzieć, czy w cenie abonamentu mamy jakiś pakiet na internet, na mms-y, sms-y, rozmowy na telefony stacjonarne oraz rozmowy zagraniczne. Jeżeli okazało by się, iż któregoś z tych pakietów nie mamy w swoim abonamencie, a na pewno będziemy z niego bardzo dużo korzystać to warto jeszcze poprosić operatora o zaproponowanie innego abonamentu, w którym ten pakiet by obowiązywał, gdyż niekiedy tak się zdarza, że mimo, iż abonament byłby kilka złotych droższy to i tak po przekalkulowaniu sobie ile mniej więcej z danej usługi korzystamy w miesiącu, mógłby okazać się dużo korzystniejszy, niż ten tańszy, w którym nie jest uwzględniony dany pakiet.
Przedstawione powyżej rzeczy są tymi, na które trzeba zwrócić największą uwagę przy podpisywaniu umowy z operatorem. Jeśli zadajemy operatorowi konkretne pytanie to musimy od niego otrzymać konkretną odpowiedź. Nie możemy dać się zwodzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 45 = 51