Książki, krawat, skarpetki czy płyty to według statystyk najczęściej kupowane prezenty. Są uznawane za bezpieczne wyjście w sytuacji, kiedy nie mamy pomysłu z czego ucieszyłaby się obdarowana osoba. Jeśli jednak chcemy zaskoczyć kogoś czymś naprawdę wyjątkowym, warto postawić na coś niecodziennego. Polecamy Państwu kilka propozycji najbardziej nietypowych i ciekawych prezentów na różne okazje.

 

Voucher – karnet przeżyć – możemy zdecydować się na podarunek w postaci kuponu na wcześniej wybraną atrakcję, taką jak lot balonem, kolacja w całkowitej ciemności, jazda samochodem terenowym lub wizyta na strzelnicy. Możemy także sprezentować komuś karnet opiewający na wybraną kwotę, wraz z szeroką listą atrakcji, na które można go wymienić. Lista zawiera mnóstwo propozycji, od degustacji w restauracjach różnego typu, prze zabiegi pielęgnacyjne i masaże, rejsy łodzią, noclegi w nietypowych miejscach, aż po skoki ekstremalne. Z pewnością każdy wybierze coś dla siebie

 

Tytuł szkockiej lady lub lorda dworskiego – kupując cegiełkę poświęconą na odbudowę zabytkowej szkockiej posiadłości, można stać się właścicielem stopy kwadratowej gruntu na terenie tejże posiadłości, tym samym nabywając prawo do tytułu. Co prawda w Szkocji nazewnictwo wprowadza nieco w błąd, ponieważ „lord i lady” nie mają nic wspólnego z tytułami szlacheckimi, są raczej odpowiednikami „dziedzica”, jednak czy sama idea posiadania kawałka gruntu i tytułu w obcym kraju nie brzmi dobrze? Po zakupie otrzymujemy imienny certyfikat z lakową pieczęcią oraz mapę z zaznaczonym wykupionym fragmentem ziemi. Taki zestaw śmiało można komuś podarować.

 

Marzenie z dzieciństwa – kto z nas nie marzył o maszynie do waty cukrowej albo automacie do wyciągania zabawek na własność? Obecnie jest to jak najbardziej możliwe, ponieważ mniejsze, „domowe” wersje tych urządzeń z powodzeniem ozdobią np. kuchnię a jednocześnie dadzą obdarowanemu łasuchowi wiele radości. Maskotki w maszynie losującej z racji zmniejszonych gabarytów zastąpiono cukierkami ale mechanizm działania sprzętów jest ten sam. To także świetny pomysł na urozmaicenie imprezy, np. urodzin organizowanych w domu.

 

Warto pamiętać, że oryginalne prezenty to nie tylko przedmioty same w sobie ale także dowód, że pamiętaliśmy o obdarowywanej osobie i zależało nam na tym, żeby sprawić jej jak największą radość i niespodziankę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

92 − 83 =