Okazji do dania prezentu swojemu tacie jest wiele – Dzień Ojca, urodziny, imieniny, a także święta Bożego Narodzenia, to czas, w którym warto okazać swoje uczucia poprzez podarunek. Nie musi on być bardzo drogi, ekskluzywny, markowy, ponieważ to nie metka jest znakiem, że zależy nam na bliskiej osobie, a sam gest. Jak zatem dobrać właściwy prezent dla naszego ukochanego taty?

NIE WIESZ? – ZAPYTAJ!

Najbardziej cieszą prezenty praktyczne, z których możemy korzystać na co dzień. Przy każdym użyciu przypominają nam o dniu, w którym go otrzymaliśmy, o tym, że komuś z naszych bliskich na nas zależy. Dlatego, jeśli nie masz pojęcia, co kupić swojemu tacie, zapytaj go o to, co chciałby najbardziej dostać. Uważasz, że zepsuje to niespodziankę? Możesz zatem poprosić o swoistą „listę życzeń”, na podstawie której wybierzesz potem jeden pomysł na prezent. Twój tata na pewno będzie wdzięczny, że tak dbasz o jego potrzeby.

ZRÓB TO SAM, CZYLI PAMIĄTKA NA DŁUGIE LATA

Myślisz, że laurka z okazji urodzin czy imienin to dziecinny pomysł na prezent dla taty od dziecka? Wszystko zależy od wykonania! Jest masa upominków, które możesz zrobić sam – kartka z życzeniami, własnoręcznie zdobiony kubek, czy nawet koszulka z własnym nadrukiem. To prezenty mniej praktyczne, ale cieszą nawet bardziej – poświęcasz czas na wykonanie podarunku, zgromadzenie wszystkich potrzebnych materiałów i części. Ważne są oczywiście dobre chęci, więc nawet jeśli nie masz zdolności manualnych, możesz spróbować zrobić coś samodzielnie – efekt końcowy, nawet jeśli nie będzie oszołamiający, może wywołać uśmiech na twarzy twojego taty. Prezenty wykonane ręcznie są w końcu bezcenne.

Tak naprawdę nie ma znaczenia, co podarujesz swojemu tacie w prezencie. Ważne są szczere chęci, liczy się gest i pamięć – nie musisz zatem wydawać kroci na najdroższy zegarek lub wyrabiać nadgodzin, by móc kupić mu nowy krawat do kolekcji, która nie mieści mu się już w szufladzie. Następnym razem, zapytaj, czy nie potrzebuje nowej wiertarki udarowej. A może jednak woli kubek ze śmiesznym napisem wykonanym przez ciebie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 3