Wakacje to idealny czas na wypoczynek. Można rozkoszować się popołudniową kawą z książką w ręku i nie myśleć o problemach. Czytanie relaksuje i odpręża, pozwala zatracić się w nowym świecie, a także rozwija kreatywność. Jednak nie każdy z nas jest w stanie jednym tchem przeczytać kilkusetstronicową powieść. I tu przyda się zakładka do książki. W jaki sposób wykonać ją własnoręcznie, by odzwierciedlała wyjątkowość posiadacza?

Jak wiadomo, istnieje możliwość zakupu gotowej zakładki lub można stworzyć ją samemu. Taka z pewnością będzie wyjątkowa i niepowtarzalna. Ciekawym pomysłem jest obranie sobie głównego motywu. W zależności od preferencji: bardziej uogólniony, np. sztuka, telewizja, kino, natura, iluzje optyczne lub szczegółowy, choćby nawet inspiracja jednym z dzieł Michała Anioła albo wykorzystanie wizerunku konkretnej marki kosmetyków. Podążając za jednym motywem przewodnim można stworzyć wiele różnorakich zakładek.

Inną możliwością jest personalizacja. Rzecz w tym, by przedstawić jak najbardziej siebie na jak najmniejszym kawałku papieru/tektury/kartonu. Można narysować to, co się najbardziej lubi, coś dla siebie charakterystycznego albo stworzyć sklejkę z wakacyjnych zdjęć z najbliższymi osobami lub fotografiami ukochanego kota. Wykonać to w taki sposób, by obca osoba biorąca do ręki tę zakładkę wiedziała z kim ma do czynienia, z jaką osobą rozmawia oraz co ma ona do zaoferowania.

Wygląd zakładki może również zależeć od tego, o czym opowiada czytana książka bądź do jakiego gatunku literackiego należy. To dobra opcja dla osób czytających więcej niż jedną pozycję. Dodatkowo, jeżeli zakładka przypadkiem wypadnie z książki, od razu wiadomo, gdzie ją odłożyć. Ze względu na takie niespodziewane okoliczności warto zrobić miejsce na wpisanie numeru strony, na której aktualnie się kończy czytanie. Pozwoli to na dodatkowe zabezpieczenie na wypadek gdyby zakładka znalazła się w nieodpowiednim miejscu.

Opcji na ozdabianie ich jest z pewnością jeszcze więcej. Wszystko zależy od Twojej kreatywności. Można wykorzystywać wypukłe przedmioty i wykonać zakładkę 3D lub zagiąć ją w różne ciekawe kształty, niekoniecznie musi to być przecież zwykły prostokąt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 1