Warszawskie Juwenalia to jedna z najdłużej trwających imprez tego typu w Europie Wschodniej. W tym roku na kilku scenach pojawi się wielu artystów. Z pewnością nie zabraknie atrakcji i dobrej muzyki. Poszczególne uczelnie organizują własne eventy, wśród nich znalazły się: m. in. Politechnika Warszawska, Uniwersytet Warszawski, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny, ale wpuszczane na nie są jedynie osoby, które ukończyły 18. rok życia. Studenckie święto rozpoczęło się 8 maja i potrwa do 9 czerwca.

Wybierasz się na Juwenalia do Warszawy – zarezerwuj nocleg

Chcąc spędzić juwenalia w stolicy, trzeba wcześniej znaleźć miejsce do odpoczynku po pełnych wrażeń wieczorach. Noclegi w Warszawie w tym czasie mogą być trudno dostępne, dlatego warto zrobić to z wyprzedzeniem. Aby bez problemu dotrzeć na wszystkie wydarzenia, najlepiej poszukać czegoś w ścisłym centrum, stąd bez problemu można dostać się na Stadion Syrenki czy na afterparty w klubie Stodoła.

Harmonogram warszawskich Juwenaliów – kto wystąpi?

  1. maja w ramach Juwenaliów Politechniki Warszawskiej na Stadionie Syrenki wystąpili: Mith, Grubson, Organek oraz Kult. Koncerty zakończyło afterparty w klubie Stodoła, którego początek przewidziany był na godzinę 23:30. Z kolei dzień później w sobotę 19. maja na scenie pojawili się, kolejno: My Own Wasteland, Małpa, Krzysztof Krawczyk, Łąki Łan i Wilki.

Gardenalia to Juwenalia organizowane przez studentów Uniwersytetu Warszawskiego, a dokładnie wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych. Z tej okazji 18. maja na Nowym Świecie 67/69 od godziny 14:00 wystąpili: Otsochodzi, Linia Nocna, Sarius, Coals oraz PlanBe.

Kolejne koncerty, na które będzie można pójść w ramach stołecznych Juwenaliów, odbędą się 25 maja. Impreza zostanie zorganizowana przez studenckie samorządy: UKSW, Uczelni Łazarskiego, Uniwersytetu Humanistycznospołecznego (SWPS), Wszechnicy Polskiej i Wyższej Szkoły Informatyki, Zarządzania i Administracji. 25 maja od godziny 18:00 zagrają: Enej, Strachy Na Lachy, Lao Che oraz Jamal.

Dzień później z inicjatywy samorządu UW na Agrykoli odbędzie się dodatkowo koncert Darii Zawiałow i grupy PARA. W programie przewidziani są jeszcze inni artyści, jednak informacje szczegółowe zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Studenckie święto w Warszawie zamykają Ursynalia, czyli Juwenalia SGGW, które odbędą się na początku czerwca, a dokładnie 8. i 9. Jeszcze nie wiadomo, kto wystąpi na scenie ustawionej na starym kampusie przy ul Nowoursynowskiej 166.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

92 − 90 =