Nie jest tajemnicą, że technologia idzie ciągle do przodu. Na rynku pojawiają się coraz to nowsze telefony z różnymi systemami operacyjnymi, coraz większymi ekranami, które są na dotyk. Dla młodych ludzi to niezmierna frajda testować nowe telefony, robić sobie “selfie” czy pobierać nowe aplikacje, a potem wystawiać im opinię. I nic w tym dziwnego – młodzi są ciekawi nowych rzeczy, a ponad to, przez rówieśników, czują presję aby te najnowsze rzeczy mieć. Seniorzy już wyszli z tego stanu, aby mieć coraz to nowsze rzeczy. Stawiają raczej na wygodę i łatwość obsługi, a testowaniem smartphonów nie są zainteresowani. Funkcje telefonu oczywiste dla nastolatków, dla nich są czarną magią. Niestety, technologia nie stoi w miejscu i nawet seniorzy powinni się przemóc i kupić jakiś nowszy telefon, bo te starsze nie mają pewnych przydatnych funkcji. W związku z powyższym, najlepszym sposobem aby senior zaprzyjaźnił się z smarthonem, jest pobranie pewnych przydatnych aplikacji. Co jest ważne?

Interface

Sam interface nie wygląda zbyt przyjaźnie jeśli na ekranie głównym mamy dużo różnych aplikacji. Często okienka z aplikacjami są małe, co może sprawić nie lada trudność, aby precyzyjnie wybrać to co nas interesuje. Dla seniora najlepiej będzie pobrać launcher, który na ekranie głównym wyświetli najpotrzebniejsze aplikacje. Przykładowo: Koala phone. Pamiętajmy, że zależy nam aby najpotrzebniejsze funkcje były dobrze widoczne (duże) i czytelne.

Przypomnienia

W sklepie play roi się od aplikacji przypominających np. o wzięciu leków. Leki są bardzo ważne, a seniorom zdarza się o nich zapomnieć z równych powodów – dlatego tutaj przychodzi na ratunek np. “Zarządzanie lekami”. Aplikacja powiadamia o lekach o wybranej godzinie, przypomina o receptach od lekarza. Można tam również monitorować swoje ciśnienie i wagę.

 

Listy zakupów

Robienie zakupów to nieodłączna część dla każdego z nas – czy to dziecko, nastolatek, dorosły czy senior. Nikt nie lubi wychodzić kilka razy dziennie na zakupy, bo czegoś zapomniał. A tym bardziej senior, ponieważ czasami zdrowie nie pozwala. W takim przypadku możemy ściągnąć ze sklepu play aplikację “Lista zakupów Listonic”. Ma bardzo przydatną funkcję, którą jest odhaczanie produktów, które mamy już w koszyku. Dzięki temu nie kupimy dwóch takich samych rzeczy przez przypadek.

Korzystanie ze smartphona może być naprawdę proste i przyjemne. Trzeba tylko wiedzieć, jakie możliwości on daje i z nich korzystać. Dlatego, młodzi, pomóżcie swoim dziadkom, babciom zaznajomić się z nową technologią. 😉

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

28 − = 23