Warkocze wracają do łask w damskim świecie. Boom na takie fryzury zaczął się wiosną ubiegłego roku i trwa w najlepsze. To, co większości pań wydawało się nieco infantylne, zbytnio pachnące dziewczęcą naiwnością i wakacjami na wsi, przeobraziło się w ekstra modną, bardzo kobiecą fryzurę. I tak naprawdę nie wiadomo, kto pierwszy wypromował warkocz w świecie mody. Czy była to Beyonce, ze swoimi drobnymi warkoczykami uroczo zaplecionymi we włosach, czy modelki z warkoczowymi fryzurami Eliego Saaba na pokazie Haute Couture na jesień 2012 roku? To nieistotne, najważniejsze, że kobiety na nowo pokochały warkocze.

Metoda na warkocza

 

Tradycyjny warkocz plecie się z trzech pasm włosów. Naprzemienne przeplatanie da w efekcie najprostszy, klasyczny warkocz z tyłu głowy lub po bokach. Można go upleść ściślej i mieć schludną fryzurę na wiele godzin; włosy nie „pouciekają” ze splotu, nie będą przeszkadzać w pracy, nauce, zabawie. Można także stworzyć bardziej swobodną fryzurę, z pozornie niedbale, luźno splecionych włosów. Wymykające się ze splotu pasma włosów dodadzą kobiecie subtelnego wdzięku. A więc – do dzieła! Rozdzielamy włosy na trzy pasma i naprzemiennie zaplatamy, ściskając koniec gumką. Jeśli zaplatanie sprawia kłopoty, lepiej poprosić o pomoc koleżankę, mamę, siostrę, kogokolwiek z odrobiną podstawowych zdolności manualnych.

 

Pleciony, dobierany, kłos, francuski, korona.

 

Wariacji „na warkocza” jest sporo. Wszystkie opierają się na długości włosów. Jeśli jest imponująca, zrobienie sobie korony z warkocza nie stanowi problemu. Blond warkocze dookoła głowy to znak rozpoznawczy byłej ukraińskiej premier Julii Tymoszenko, ale pokochała je również Doda i urocza Scarlett Johansson.

Koronę można zrobić z krótszych włosów, dobierając pasma „po drodze”. Mnóstwo drobnych warkoczyków, z kolorowymi kuleczkami w zakończeniach lubią młode kobiety i gwiazdy sportu, np. kobieco zadziorna fryzura tenisistki Venus Williams.

W Internecie można znaleźć mnóstwo tutoriali, jak wykonać różnego rodzaju fryzury z warkoczy. Odrobina chęć, kilka minut ćwiczeń i można pochwalić się niebanalnym image.