Stolica jest idealnym miastem na piesze wycieczki. Szczególnie przyjemnie spaceruje się latem, można wtedy spędzić czas na jednej z pięknych nadwislańskich plaż, wybrać się do Łazienek Królewskich na chopinowski recital, obejrzeć ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego czy stare neony na Ochocie.

 

Przed przyjazdem pamiętaj o rezerwacji miejsca do odpoczynku i snu

 

Osoby spoza Warszawy, które zdecydują się na pieszą eksplorację miasta powinny przed przyjazdem znaleźć miejsce, które będzie ulokowane w taki sposób, że kwestie dotyczące przemieszczania się nie będą problemem. Najlepsze noclegi w Warszawie znajdują się w ścisłym centrum. Wynajęcie komfortowego apartamentu w takiej lokalizacji sprawia, że wszędzie jest blisko. Ponadto jest ona znakomicie skomunikowana zresztą metropolii.

 

Piesze wycieczki brzegami Wisły

 

Wiślane bulwary, szczególnie w sezonie wiosenno-letnim to wyjątkowe miejsca na spacery. Wtedy tętnią życiem, organizowanych jest również na nich wiele atrakcji, np. turnieje siatkówki plażowej, pikniki czy wieczorne imprezy. Do najbardziej popularnych stołecznych plaż można zaliczyć:

  • plażę Poniatówkę,
  • plażę Saską Kępę,
  • plażę na Zawadach,
  • plażę Praską,
  • plażę na płycie Desantu,
  • plażę Żoliborz.

Brzegi Wisły to też idealne miejsca na długie przechadzki, można zorganizować sobie wycieczkę obejmującą zarówno prawy, jak i lewy jej brzeg.

 

Atrakcje miejskie do pieszej eksploracji

 

Miejscami szczególnie zasługującymi na przespacerowanie są Praga, Ochota i Wola. Na Pradze oprócz pięknych kapliczek, które znajdują się w niemal co drugim podwórku można zobaczyć również murale wykonane przez artystów z całego świata. Na Pradze jest ich najwięcej. Ochota przyciąga Ochocką Ścieżką Neonów, na którą składa się 15 unikatowych powojennych neonów. Reklamy i dekoracje świetlne najlepiej podziwiać wieczorem. Z kolei Wola jest warta poświęcenia uwagi przede wszystkim ze względu na metalowe rzeźby. Kilkanaście monumentów ustawionych jest przy ulicy Kasprzaka. Jeden z nich – żyrafa – stał się symbolem tej dzielnicy Warszawy.

 

Parki i ogrody

 

Osoby, które są pierwszy raz w stolicy lub nigdy nie miały okazji być w Łazienkach Królewskich przy okazji pieszej wycieczki po mieście powinny odwiedzić to miejsce. Zespół pałacowo-parkowy to olbrzymi obszar, po którym można spacerować nawet cały dzień. Oprócz pięknych ogrodów (Modernistycznego, Królewskiego, Romantycznego i Chińskiego) warto również podążać jedną z wytyczonych dla zwiedzających tras: Zegarów Słonecznych i Źródełek lub Historycznych Wydarzeń i Postaci. W sezonie od maja do września co niedzielę w godzinach: 12:00 i 16:00 odbywają się w Łazienkach fortepianowe recitale, to doskonała okazja do tego by posłuchać utworów Fryderyka Chopina na żywo w pięknym otoczeniu. Oprócz Łazienek można też wybrać się na dach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Latem dla zwiedzających udostępnione są ogrody. To też znakomity taras widokowy, z którego rozciąga się panorama na miasto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 8 =