Urządzając wnętrze, powinniśmy nie tylko wziąć pod uwagę spójny wygląd mebli i dodatków, ale także właściwą organizację przestrzeni. Aranżacje pomieszczeń w stylu rustykalnym podkreślają swojskość i prostotę. Dodatki niezbędne w takich wnętrzach to: drewno, wiklina, len oraz kamionkowe garnki i kubki.

Planując aranżację wnętrza w stylu rustykalnym, ceramicznych dodatków, lamp naftowych i drewnianych mebli możemy poszukać w antykwariatach i na targach ze starociami. Zniszczone krzesła, stoły czy fotele łatwo odnowimy, zmieniając ich kolor i okucia.

Urządzanie wnętrza – zacznij od projektu

Planując aranżację wystroju, powinniśmy przede wszystkim zacząć od pomysłu – określić, jaki styl ma zagościć w naszym domu. Jeżeli mamy na to czas, możemy samodzielnie wykreować wizerunek wnętrza, przeglądając katalogi i zdjęcia w internecie. Warto jednak zwrócić się z tym do projektanta, który szybko i sprawnie zaaranżuje kompleksowy wygląd naszego mieszkania. Wsparcie doświadczonego profesjonalisty będzie dla nas gwarancją, że w efekt końcowy metamorfozy będzie nie tylko spójny i satysfakcjonujący, ale przede wszystkim zapewni nam odpowiednią organizację przestrzeni, dzięki której wnętrze będzie funkcjonalną strefą relaksu. Decydując się na zatrudnienie projektanta, warto zawsze przejrzeć oferty kilku wykonawców. W ten sposób będziemy mieć szansę porównać jakość usług, ceny oraz czas realizacji różnych firm. Bazę sprawdzonych wykonawców z różnych dziedzin, znajdziemy na stronie www.fixly.pl, która umożliwia sprawny kontakt z fachowcami bez tracenia czasu na wykonywanie telefonów i pytanie o wolne terminy.

Naturalna prostota, ciepło i swojskość, czyli wnętrze w stylu rustykalnym

Styl rustykalny inspirowany jest powrotem do domu na wsi. Pomalowane na biało ściany i widoczne na pierwszy rzut oka słoje na drewnianej podłodze nadają całości ciepła i swojskości. Stylizowane meble, dobrze komponują się z wiklinowymi dodatkami i glinianymi kubkami i dzbankami. Charakter i prostotę stylizacji podkreślą otwarte półki wypełnione książkami, ściany pokryte kamieniem (np. piaskowcem), ręcznie tkane dywaniki i lniane zasłony. Entuzjaści nieoczywistych połączeń mogą pozwolić sobie na przełamanie dosłowności stylu rustykalnego i zestawić go z nowoczesnymi szafkami lub kanapami. Dzięki temu całość nabierze lekkości i odrobiny nonszalancji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 5