Większość nastolatków w pewnym momencie swojego życia zaczyna myśleć o tym, żeby zacząć zarabiać, aby móc pozwolić sobie na dodatkowe uciechy życia, do których potrzebną są większe niż aktualnie posiadane zasoby finansowe. Zarobki młodych nie są niestety wysokie, jednak przecież najczęściej osoby w tym wieku nie muszą utrzymywać rodziców, a jedynie chcą dorobić sobie, czasami sezonowo, na konkretnie obrany cel taki jak wyjazd na wakacje czy też koncert ulubionego zespołu. Prace skierowane dla młodych zazwyczaj nie wymagają żadnego doświadczenia ani, co najważniejsze, wykształcenia.

 

Prace dla nastolatka

 

Nastolatkowie mogą z powodzeniem szukać pracy jako pomocnicy w lokalach gastronomicznych – przydadzą się do sprzątania, zmywania naczyń, mogą też bez większych problemów służyć gościom jako kelnerzy. Wówczas najczęściej pracodawcy umawiają się na jakąś stawkę godzinową, a następnie uiszczają wedle niej opłaty już po zakończeniu pracy. Praca w gastronomii dla młodych rzadko jest stała – najczęściej jednak młodzi wzywani są, kiedy omawiania pomoc jest potrzebna np. w przypadku, kiedy dany lokal dostaje zlecenie na organizacje jakiegoś przyjęcia okolicznościowego (18astki, wesela, Komunie). Młodzi pomagać mogą również w rozmaitych zakładach – u mechaników, w sklepach, a nawet w fabrykach. Wszystko zależy na dobrą sprawę od dogadania się z pracodawcą. Należy pamiętać, że optymalna stawka godzinowa dla młodego to ok. 10 złotych. Niestety, rzadko kiedy pracodawcy są w stanie dać więcej niewykwalifikowanemu i młodocianemu pracownikowi. Praca taka jednak może stanowić doskonałe doświadczenie, które zostanie z pewnością wykorzystane w dalszych etapach kariery zawodowej.

 

Copywriting

 

Dla osób, które są wygodne i nie wolałyby powiększać swoje zasoby finansowe w domu dobrym rozwiązaniem może okazać się copywriting, czyli pisanie tekstów na określony temat, które mają zostać opublikowane na różnych stronach internetowych. Praca ta wymaga pewnej znajomości języka polskiego i sprawności w pisaniu, jednakże najprawdopodobniej może stać się dobrym rozwiązaniem dla wielu licealistów czy innych młodocianych pracowników.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 16 = 23